IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKTONE

„Bezšuvju poliuretāna pārklājumu ar samazinātu kompozīcijas viskozitāti un reaktivitāti izstrādāšana”

Sadarbojoties ar Latvijas Valsts koksnes ķīmijas polimēru laboratoriju esošās poliuretāna pārklājuma sistēmas kompozīcijas modificēšana izmantojot tallu eļļas ēsterus un midificētās kompozīcijas ieguve laboratorijas apstākļos.

Sistēmas izstrādes procesā:

  • pārbauda kompozīcijas viskozitātes un reaktivitātes izmaiņas, pievienojot šķīdinātāju, katalītiski aktīvu poliuretānu un aizvietojot kompozīcijā esošo poli-izocionātu ar MDI (di-fenil metān di-izocināta) izomēriem.
  • plūstamības rādītāju mērījumi un to optimizēšana izstrādātajām kompozīcijām. Pildvielu un speciālu silāna piedevu daudzuma precizēšana, lai sasniegtu optimālos plūstamības parametrus.
  • Optimizēto kompozīciju paraugu izgatavošana. Paraugi izgatavoti tādā biezumā un ar kvarca smilšu un akmentiņu pildvielām tādā daudzumā, kā tas paredzēts izmantojot reālos objektos.

Mehānisko īpašību noteikšana izgatavotajiem paraugiem – nodilumizturība, triecienizturība, saistīšanās stiprība, spiedes stiprība, lieces stiprība, stiepes stiprība, temperatūras izturība, slīdes pretestība, ūdens tvaiku caurlaidība, cietēšanas ātrums, ugunsizturība.

Projekta numurs: VP-PI-2020/110

 

Mūsu partneri

Kāpēc izvēlēties tieši mūs?

Darbi paveikti laikā

20 gadu pieredze

Klientu atbalsts

Izpildīto darbu garantija